Jacek Gut

 

Fascynacja perkusją od wczesnych lat doprowadziła do tego, że po skończeniu szkoły muzycznej w klasie fortepianu i zdobyciu wiedzy muzycznej, Jacek zdecydował się na rozpoczęcie przygody z tym instrumentem. Zamiłowanie do muzyki metalowej i zespołów takich jak Vader, Slayer, Death, Decapitated czy Nile spowodowało, że postanowił się on skupić na tym właśnie gatunku nie idąc na żadne kompromisy. By rozwijać swoją pasję uczestniczył w warsztatach prowadzonych przez wielkich ludzi świata perkusji, takich jak Derek Roddy , Mike Terrana czy George Kollias. Od osiemnastego roku życia gra w zespołach oraz koncertuje.

Na stałe bębni w jednej z ikon polskiego gore grindu – Nuclear Vomit, oraz deathmetalowej kapeli Depopulate, z którą to koncertował m.in. na festiwalu Metal Blast w stolicy Egiptu – Kairze, przy okazji prowadząc tam warsztaty perkusyjne. Wydarzenie to było przełomowe, gdyż zapisali się oni w historii jako pierwszy polski zespół deathmetalowy grający w kraju nad Nilem.

Jako perkusista sesyjny współpracował z wieloma zespołami, dzięki czemu miał okazję grać różne odmiany metalu. W jego historii odnaleźć można między innymi współpracę z zespołem Strommoussheld grającym industrial avant-garde metal, Dira Mortis prezentującym starą szkołę death metalu czy rzeszowską grupą Banisher grającą technical/experimental death metal.